Wyniki konkursu Elpiano

Mam przyjemność ogłosić wyniki konkursu na najpiękniejsze wykonanie podczas koncertu Elpiano, który odbył się 4 września 2010r. W konkursie wzięło udział 5 wykonawców, nagrania z koncertu dostępne są na blogu Elpiano.

Najwięcej głosów w głosowaniu internetowym zdobyła Emilka Pietrzak, która przepięknie wykonała Taniec cyganski Feliksa Rybickiego oraz Etiudę C-dur C. Gurlitt'a. Serdecznie gratuluję!

Wszyscy uczestnicy konkursu mogą czuć się zwycięzcami, ponieważ każdy z występujących zdobył co najmniej kilkadziesiąt głosów. Oznacza to, że każdy ma już dużą grupę oddanych słuchaczy i talent, którzy inni doceniają: Ania Wyszyńska, choć gra dopiero 3 miesiące, zagrała bardzo poprawnie, prezentując doskonałą kontrolę nad utworami i pewność wykonawczą. Kasia Witkowska zaprezentowała dużą wrażliwość , a dodatkowo duże brawa należą się za wykonanie własnej, bardzo melodyjnej kompozycji. Emilka Pietrzak, zwyciężczyni konkursu, zagrała spokojnie i bardzo poprawnie utwory, które przygotowała zupełnie sama. Agnieszka Janiszewska, choć uczy się gry dopiero kilka miesięcy, wspaniale poradziła sobie z zaawansowanym utworem, w którym przedstawiła nie tylko bardzo dobrą technikę gry, ale też wiele emocji. Sławomir Urban wykonał ambitne utwory o zróżnicowanym charakterze - pierwszy z nich pozwolił na zasłuchanie się - tak piękne było wykonanie ze zmienną dynamiką i nastrojem, a drugi utwór dowiódł niezwykłej sprawności technicznej.

Główną nagrodą w konkursie są bilety do filharmonii, które otrzymuje Emilka Pietrzak. Z uwagi na tak wspaniałe wyniki wszystkich wykonawców, każdy z występujących otrzyma dodatkową nagrodę - zestaw nut.

Serdecznie dziękuję za piękną grę i gratuluję!

Posted on September 13, 2010 .