Kurs lekcji gry na pianinie online pozwoli Państwu na:

 • prawidłową grę z nut utworów na poziomie drugiej i trzeciej klasy szkoły muzycznej

 • właściwą technikę gry

 • samodzielne opracowywanie utworów, czyli odczytywanie oznaczeń w nutach i ich poprawną interpretację

Kurs online to kurs, który dostępny jest w formie filmów video oraz plików pdf na stronie internetowej. Po opłaceniu kursu otrzymają Państwo link oraz kod do strony, na której przez nieograniczony czas będą dostępne dla Państwa wszystkie materiały. Do wszystkich materiałów można wielokrotnie wracać. Kurs daje też podstawy dla osób grających na keyboardzie.

Kurs ten składa się z:

 • 7 lekcji teoretycznych wraz z ćwiczeniami oraz

 • 6 lekcji praktycznych z przygotowaniem konkretnych utworów

Dostęp do kursu i wszelkich materiałów jest dla Państwa nieograniczony w czasie, czyli mogą Państwo korzystać z niego przez kolejne lata, bez żadnych dodatkowych opłat. Orientacyjna ilość prezentowanych materiałów - kurs ten jest przewidziany na 3 miesiące intensywnej nauki gry, czyli przy założeniu, że zrealizują Państwo 1 nową lekcję tygodniowo oraz znajdą Państwo czas, by codziennie ćwiczyć na podstawie materiałów z kursu. Kurs można realizować w wolniejszym tempie: Państwa dostęp do kursu i materiałów dodatkowych jest nieograniczony w czasie -mogą Państwo ukończyć kurs w dowolnym dla Państwa terminie.

Zakup kursu:

Cena całości kursu online to 99 zł

(80,49 netto plus 18,51 PLN VAT)

Cena zawiera: natychmiastowy i nieograniczony dostęp do wszystkich 13 filmów oraz do materiałów dodatkowych w postaci ćwiczeń i nut.

Można też dokonać płatności 99zł za kurs przelewem na konto Elpiano:

19 1140 2004 0000 3702 6087 9432 i przesłać potwierdzenie wykonania przelewu na email: elpiano@elpiano.pl

 

Lekcje teoretyczne obejmują następujące zagadnienia:

 1. prawidłowa praca rąk na klawiaturze

  • Przedstawię, jak prawidłowo powinna być ułożona ręka podczas gry, jak sprawdzać, czy nie ma napięcia w rękach, jakie ćwiczenia wykonywać, by ręce były rozluźnione.

 2. nuty w kluczu wiolinowym

  • Nauczę Państwa nut w kluczu wiolinowym - wprowadzę początkowo kilku nut, następnie wspólnie będziemy ćwiczyć utwory, tak, by umożliwić Państwu zapamiętanie wszystkich nut w kluczu wiolinowym - ich położenie na pięciolinii oraz na klawiaturze.

 3. nuty w kluczu basowym

  • Nauczę Państwa nut w kluczu basowym - podobnie jak przy kluczu wiolinowym, tak i tu wprowadzę początkowo kilka nut, a następnie przez wspólne ćwiczenie utworów, zapamiętają Państwo wszystkie nuty klucza basowego, zarówno ich położenie na pięciolinii jak i na klawiaturze pianina.

 4. połączenie rąk

  • Pomogę Państwu zsynchronizować grę prawą i lewą ręką. Przedstawię sposoby, które ułatwią połączenie rąk oraz razem będziemy ćwiczyć proste utwory na obydwie ręce.

 5. tonacja, krzyżyk, bemol, kasownik

  • Wytłumaczę, czym jest tonacja utworu oraz co oznaczają w utworze: bemol, krzyżyk i kasownik. Wyjaśnię, kiedy krzyżyk lub bemol stawiany jest na początku pięciolinii, a kiedy przy nucie i jaka jest różnica wynikająca z tego położenia znaku. Razem wykonamy ćwiczenia na prawidłowe odczytywanie bemoli, krzyżyków oraz kasowników.

 6. metrum i długości nut

  • Nauczę Państwa, jak zrozumieć metrum utworu, czyli zapis, ile nut jakiej długości powinno znalaźć się w takcie. Dzięki tej lekcji nauczą się Państwo, jak rozróżniać nuty o odmiennej długości, czyli całą nutę, półnutę, ćwierćnutę, ósemki, szesnastki, itd. Wykonamy ćwiczenia na poprawne czytanie nut oraz pauz różnej długości.

 7. znaki dynamiczne i artykulacyjne

  • Podczas tej lekcji przedstawię najczęściej stosowane i najbardziej potrzebne dodatkowe oznaczenia, które napotkają Państwo w nutach. Omówię znaki dynamiczne, takie jak piano, forte, mf, mp, fff, ppp, crescendo, diminuendo i wiele innych. Wprowadzę też oznaczenia artykulacyjne, takie jak łuki, kropki przy nutach, akcenty oraz słowne opisy znaków artykulacyjnych. Wprowadzonie oznaczenie będziemy też razem ćwiczyć na przykładowych utworach.

Do każdego z zagadnień dodane są liczne ćwiczenia.

Do skorzystania z kursu nie jest niezbędne pianino, wszystkie ćwiczenia można wykonać na keyboardzie (min. 61 klawiszy).

Kurs teoretyczny to 7 filmów, każdy z nich o średniej długości 30 min.

Lekcje praktyczne to omówienie i wspólne opracowanie następujących utworów:

 • Kanon D-dur - J. Pachelbel

 • Bourree - Ch. Graupner

 • Walc Łyżwiarzy, E. Waldteufel

 • Kołysanka, J. Brahms

 • Fale Dunaju, J. Ivanovici

 • Adagio na smyczki - T. Albinoni

Kurs praktyczny to 6 filmów, każdy z nich o średniej długości 20 min.

Zaproszenie do internetowego kursu nauki gry na pianinie:

 

Oto pierwsza lekcja kursu gry na pianinie z nut online:

Kontakt z Elpiano:

email: elpiano@elpiano.pl

telefon: (+48) 502-288-627