Druga część koncertu Elpiano - recital Katarzyny Łabuś

W drugiej części koncertu Elpiano w dn. 4 września 2010r. wystąpiła Katarzyna Łabuś. Usłyszeliśmy przepiękne wykonanie mazurków, etiud oraz nokturnu Chopina, jak również "Ogrody w deszczu" C. Debussy'ego. Zapraszam do wysłuchania:

Etiuda c-moll op. 10 (tzw Etiuda Rewolucyjna) - F. Chopin

 

Ogrody w deszczu" - C. Debussy

 


Nokturn f-moll - F. Chopin

 

Etiuda c-moll op. 25 – F. Chopin

 

Mazurki: D-dur, g-moll, a-moll – F. Chopin


 

O Katarzynie Łabuś:

Absolwentka Akademii muzycznej w Warszawie w zakresie fortepianu (klasa prof. Kazimierz Gierżoda), teorii muzyki i dyrygentury chóralnej (dyplom z wyróżnieniem). Pianistka obecnie jest stażystką na macierzystej uczelni w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej. Uczestniczyła wielokrotnie w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych specjalistów w zakresie pianistyki: w Dusznikach Zdroju w klasie Philippe’a Giusiano, we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Aleksieja Orłowieckiego.

W ramach warsztatów pracowała pod kierunkiem Diny Joffe, Eugene Indjic’a, Janusza Olejniczaka, Zbigniewa Raubo, Johna O’Conora. Obecnie współpracuje z warszawską operą kameralną w charakterze akompaniatora-korepetytora. udziela się również na estradach w ramach roku chopinowskiego (Maraton Chopinowski, koncert Roztańczony Chopin czy ostatnio Majówka z Chopinem).

Związana jest czynnie z warszawskim środowiskiem muzycznym.

Posted on September 10, 2010 .