Targi muzyczne w Krakowie

Kilka miesięcy temu na blogu o Targach muzycznych opisałam Targi we Frankfurcie. Polecałam targi muzyczne jako doskonałą okazję do uzyskania dużej wiedzy o instrumentach oraz dokonania rzetelnego porównania pianin cyfrowych. Ponieważ targi we Frankfurcie odbywają się tylko raz do roku (w marcu), stąd przedstawiłam wcześniejsze i bliższe nam wydarzenia muzyczne - Międzynarodowe Targi Muzyki, Tańca i Rozrywki SHOWEXPO w Kielcach oraz Targi w Krakowie, pod pełną nazwą: "MUSIC MEDIA w Krakowie, czyli 6.Targi Instrumentów, Sprzętu Muzycznego, Scenicznego i Oświetleniowego", określane przez organizatorów jako "wyjątkowe spotkanie branży muzycznej w Polsce".

We wrześniu 2010 roku uczestniczyłam w Targach Muzycznych w Krakowie. Niestety wystawców było bardzo mało - trzy niewielkie sale. Na osoby, które przyjechały z uwagi na wystawców pianin cyfrowych, czekało tylko jedno stoisko - dystrybutora instrumentów marki Korg. Trzy dostępne pianina wypróbowałam w niecałą godzinę. Na targach było też kilka, może około pięciu, stoisk z innymi instrumentami, trochę więcej ze sprzętem oświetleniowym oraz kilka punktów związanych z działalnością promocyjną w branży muzycznej.

Niewiele mogę napisać poza tym, że wielkość targów naprawdę mnie rozczarowała. Trudno pouczać mi innych dystrybutorów i inne marki, ponieważ Elpiano również nie było wśród wystawców. Mam nadzieję, że za rok  Elpiano będzie już pośród wystawców, ponieważ targi muzyczne to wspaniałe wydarzenie - i nie myślę tu o  promocji dla marki czy o pozyskaniu nowych klientów. Piszę to z punktu widzenia klientów, którzy uczestnicząc w targach mogą zyskać bardzo dużo wiedzy i następnie dokonać świadomego zakupu. Obecnie po tę wiedzę trzeba wybrać się na targi zagraniczne, mam nadzieję, że niebawem ulegnie to zmianie i największe marki obecne w Polsce zaprezentują swoje produkty na targach krajowych.

Jeżeli ktoś z czytających uczestniczył na Międzynarodowych Targach Muzyki, Tańca i Rozrywki SHOWEXPO w Kielcach, zapraszam do podzielenia się w komentarzu swoimi wrażeniami.

Posted on October 4, 2010 .