Kompozycje Sylvain Guinet'a

Miałam szczęście nawiązać kontakt z francuskim kompozytorem, Sylvain Guinet.  Ten młody kompozytor jest zdobywcą wielu nagród muzycznych:

  • 1er prix concours freescore catégorie piano, 2012  
  • 2eme prix concours freescore catégorie chanson, 2013
  • Prix "Lions" de la culture au Brésil avec l'équipe Televisual, 2012

Odkrywanie muzyki stworzonej przez Sylvain Guinet’a pozwala na zadumę i odpoczynek. Pozwala przenieść się w sferę marzeń. Tutaj można wysłuchać kompozycji Sylvain Guinet'a.

Mam wrażenie, że to muzyka stworzona do filmów. Kompozycja na fortepian solo „Forget-me-not” jest romantyczna, wdzięczna, bardzo piękna. Myślę, że może też stanowić silną zachętę dla wszystkich tych, którzy myślą o nauce gry na pianinie. Ta kompozycja może stanowić utwór, dla którego wykonania warto uczyć się grać na fortepianie.

Oto link do partytur Sylvain Guinet'a, są one bezpłatne, dostępne na stronie:
http://www.free-scores.com/Download-PDF-Sheet-Music-sylvain-guinet.htm

W muzyce Sylvain Guinet’a niezwykle silne są emocje. Może dlatego tak chętnie do kompozycji tego kompozytora dodawany jest obraz. Filmowe sceny doskonale pasują do muzyki. Można to zobaczyć w utworze „Je t écrirai”. Obraz stworzony do muzyki Sylvain Guinet’a tworzą wraz z muzyką idealną całość. Niezwykle brzmi również utwór Lotus, inspirowany muzyką z filmu "Amelia" - zapraszam do wysłuchania tego utworu w interpretacji pianisty Franco di Nitto:

Przez lekkość, romantyzm i piękno, muzyka Sylvain Guinet’a często przypomina mi utwory japońskiego wybitnego kompozytora Joe Hisaishi (zdobywca Oskara za muzykę filmową).

Szczerze wierzę, że talent i wrażliwość Sylvain Guinet’a doprowadzą go równie daleko.