Dlaczego Elpiano?

Po pierwsze – Elpiano oferuje pianina o najlepszych możliwościach w stosunku do ceny. Przedstawiłam to szczegółowo w porównaniu oferty Elpiano i konkurencji we wcześniejszych wpisach na blogu - zapraszam! Analiza pokazała, że jeżeli chcemy kupić pianino w zbliżonej do pianin Elpiano cenie, wówczas dostaniemy pianino o dużo mniejszych możliwościach: poza doskonałą klawiaturą i brzmieniami, Elpiano oferuje też akompaniament i rytmy, wiele brzmień, mocne głośniki itd. Konkurencja w tej cenie nie oferuje tak dobrych pianin, z tyloma opcjami. Jeśli z kolei porównamy, który z modeli konkurencji ma podobne możliwości, wówczas okazuje się, ze trzeba zapłacić prawie 2 razy więcej niż za pianino Elpiano.

Jednak to jest tylko jeden z wielu powodów, dla którego warto kupić Elpiano. Jakie są inne?

Dbałość o klienta przed zakupem i wiele lat po zakupie:

Dla mnie jako klienta jakiegokolwiek sklepu czy przy zakupie jakiejkolwiek usługi, kluczowa jest obsługa. Nie chodzi oczywiście o miłe i pełne zrozumienia traktowanie klienta – to jest oczywiste. Bardzo ważne jest też to, co się dzieje już po zakupie pianina. Kluczowe jest dla mnie to, by klient był zadowolony w każdym momencie: by pianino przyjechało na czas, by można było zadzwonić do Elpiano z każdym pytaniem i otrzymać pomoc. A przede wszystkim – by można było uzyskać pomoc, jeśli w przyszłości w pianinie pojawiłaby się usterka.

Oferowanie więcej, niż klient oczekuje:

Ostatnio – w okresie upałów i wakacji – kilkakrotnie pojawił się problem, że klient zalał pianino wodą / napojem. Nie jest to problem, który obejmowałaby gwarancja. W prawie każdym innym sklepie klient nie uzyskałby żadnej pomocy. Do klientów Elpiano przyjechał w ciągu kilku dni serwisant (nawet do niewielkich miejscowości na Mazurach), dodatkowo częściowo firma Elpiano pokryła koszty tych napraw, choć to już jest tylko nasza dobra wola i coś „ponad” – coś, czego klient nie oczekuje.

Serwis u niektórych konkurentów polega na zniechęcaniu klienta do naprawy. Otrzymuję telefony od osób, które pianino kupiły u konkurencji i przy problemie z instrumentem nie uzyskały pomocy.

Odpowiedzialność z markę i produkt:

Kupowanie od sklepów muzycznych, które są kolejnym w łańcuchu dostawy dystrybutorem, powoduje niejasność, kto tak naprawdę powinien wykonać usługę gwarancyjną. Ryzyko jest jeszcze większe przy zakupie od atrakcyjnych cenowo dystrybutorów z Niemiec, którzy pod niemiecką marką sprzedają pianina produkowane z Chinach. W  Elpiano jest to jasne – my w pełni odpowiadamy za jakość instrumentu, za jego serwisowanie oraz jakiekolwiek inne kwestie związane z pianinami i marką Elpiano. Dbamy, by klient był w pełni zadowolony na każdym etapie przed i po zakupie pianina.

Sklepy mają wiele możliwości, by nie uznać konieczności serwisu albo skutecznie zniechęcać klienta np. przez długi okres realizacji czy konieczność wysyłania instrumentu do Warszawy czy innego punktu serwisowego bez gwarancji pomocy. W Elpiano nie ma zawiłych tekstów prawnych o serwisie, jednak w praktyce dotychczas zawsze udawało się tak zaaranżować naprawy, by to serwisant przyjechał do klienta. Wiem, że pianino podczas przesyłania może jeszcze bardziej się uszkodzić. Jest dla mnie ważne to, by do tego nie doszło.

Warto się starać:

Choć jest to rzadkością, w Elpiano dbamy o dobro klienta nawet po kilku latach od momentu zakupu pianina. To też jest coś ponad oczekiwania klienta, jednak wiem, że warto się postarać :)

Posted on August 6, 2013 and filed under Porównanie pianin-testy.