Posts filed under Koncerty Elpiano

Co zrobić, gdy dziecko nie chce już grać na pianinie?

Wraz z nastaniem wakacji zaskakująco często słyszę pytanie - co zrobić, gdy dziecko, po roku czy dwóch latach nauki gry, już dłużej nie chce grać na pianinie. Można oczywiście od razu przyjąć to do wiadomości i odstawić pianino do kąta, czy nawet je sprzedać. Jestem jednak przekonana, że warto zrobić coś więcej.

Najszybciej uczymy się, gdy to, co robimy wypływa z pasji, a nie z przymusu. Jeśli podczas roku szkolnego nauka gry na pianinie stała się po trosze przymusem, to okres wakacji jest idealnym momentem, by to zmienić. Jak więc zaszczepić tę chęć, by dziecko z własnej woli siadało do pianina i ćwiczyło?

Wiem, że inspiracją na wiele lat może być jeden piękny koncert albo nawet jeden piękny utwór. Warto więc poszukać takiego koncertu czy wydarzenia muzycznego, które mogłyby wpłynąć na dziecko. Polecam koncert z prostym, ale porywającym repertuarem, jak np z utworami takimi jak: Polonez As-dur Chopina, koncert fortepianowy b-moll Czajkowskiego, Sonata Księżycowa Beethovena, Etiuda Rewolucyjna Chopina ...

W Warszawie dość łatwo znaleźć jest odpowiedni koncert. Podczas wakacji Filharmonia ma przerwę, jednak jest za to bezpłatny cykl koncertów Chopinowskich w Łazienkach. Koncerty odbywają się w każdą niedziele o godzinie 12 oraz o 16 przy pomniku Chopina.

Już 14 lipca, czyli w najbliższą niedzielę, jest idealny dla dziecka koncert: O godzinie 12 wystąpi Miko Okumura z następującym repertuarem:

 • Noctrun op.55-2 Es-dur
 • Fantasie-Impromptu op.66 cis-moll
 • Waltz op.64-1 Des-dur
 • Waltz op.64-2 cis-moll
 • Ballada op.52 f-moll
 • 4 Mazurki op.33:
 • Polonaise op.53 As-dur

Zarówno Fantazja - Impromptu cis-moll jak i Polonez As-dur, są to właśnie takie utwory, które, usłyszane w odpowiedniej atmosferze i skupieniu, mogą zainspirować na długie lata. Podczas koncertu w Łazienkach polecam usiąść blisko pomnika, tak by nie być rozpraszanym przez spacerowiczów :)

Szczegóły o Koncertach Chopinowskich dostępne są tutaj.

Inne wydarzenie, które może stanowić inspirację, to koncert oratoryjny Requiem Mozarta. W ramach XXIII Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie, w najbliższy piątek, 12 lipca 2013r., można usłyszeć Requiem Mozarta. Wysłuchanie tego dzieła w nastrojowym wnętrzu (Kościół Seminaryjny) stanowi niezapomniane przeżycie. Polecam również wcześniejsze przybycie, tak by móc zająć dobre miejsca - zazwyczaj na ten koncert przybywa bardzo wiele osób i trudno o miejsca siedzące. Oto szczegóły koncertu.

Jeśli trudno jest dojechać lubz znaleźć odpowiedni koncert, inspiracją może być nawet film z piękną muzyką w tle - przykładowo film Amelia. Ta muzyka zapada w pamięć, a nie jest trudna - zachętą dla dziecka będzie też to, że może nauczyć się tak grać w ciągu kilku godzin - polecam nagranie, jak nauczyć się grać utwór z filmu Amelia bez znajomości nut.

Bardzo istotną kwestią są wartościowe i pozytywne zajęcia muzyczne dla dzieci. W pierwszych latach nauki kluczowe jest podejście nauczyciela, inspiracja albo ze strony nauczyciela albo też współuczesniczących w nauce dzieci. O takich zajęciach napiszę niebawem - zapraszam :)

Po koncercie Elpiano - wyniki konkursu :)

Jest mi bardzo miło poinformować, że głosowanie na najlepszego wykonawcę koncertu Elpiano zostało właśnie zakończone.

Najwięcej głosów uzyskał Kuba Szafran, który w nagrodę otrzyma bilety do Filharmonii.

Dziękuję wszystkim wykonawcom, publiczności oraz głosującym!

 

Posted on December 11, 2012 and filed under Koncerty Elpiano.

Nagrania z koncertu Elpiano - konkurs - zapraszam do głosowania :)

Oto nagrania z koncertu Elpiano, który odbył się 24 listopada 2012r.

Dzięki wszystkim uczestnikom oraz widzom, atmosfera koncertu była wspaniała - serdecznie Państwu za to dziękuję!

Poniżej nagrania wykonawców. Zapraszam do głosowania na stronie Elpiano na Facebooku:

http://www.facebook.com/home.php#!/questions/554525437895486/

na nagranie, które najbardziej się Państwu spodobało. Głosować można do 10 grudnia włącznie. Zwycięzca otrzyma 2 bilety do Filharmonii.

Zapraszam do wysłuchania nagrań oraz do głosowania!

Gabrysia Humienny:

Filip Jewdoszuk:

Kuba Szafran:

Michał Marcinkowski:

Karolina Cao - Przybylska:

Posted on December 4, 2012 and filed under Koncerty Elpiano.

Koncert Elpiano - 24 listopada 2012 r. - zapraszam!

Z dużą radością zapraszam Państwa na koncert Elpiano, który odbędzie się 24 listopada 2012r. o godzinie 12. Koncert będzie miał miejsce w Warszawie, przy ul. Szpitalnej 5 w herbaciarni t-Bar.

Oto szczegóły koncertu:
Będzie to koncert - audycja trwająca około 1 godziny, podczas której wystąpi około 6-8 osób. Osoby występujące to głównie klienci Elpiano, o różnym stopniu zaawansowania gry. Każdy zagra 1 lub 2 utwory - utwory klasyczne lub dowolne.

Dodatkową atrakcją dla występujących jest fakt, że ci występujący, którzy wyrażą na to zgodę, będą nagrywani, a nagranie to będzie umieszczone na blogu Elpiano. Następnie będzie też można wybrać najlepszego wykonawcę, w głosowaniu internetowym. Nagrodą będą bilety do Filharmonii.

Uczestnictwo w koncercie jest bezpłatne - zapraszam serdecznie Państwa oraz Państwa znajomych. Wśród najmłodszych sluchaczy rozlosowane będą specjalne nagrody - bilety na Koncert w Kapciach w kinie Luna.

Jeśli planują Państwo przyjść, uprzejmie proszę o przesłanie emaila z informacją (email: elpiano@elpiano.pl ) Wciąż też jest możliwość dołączenia do grona występujących - jeśli Państwo lub Państwa Najbliżsi zdecydują się na występ, to proszę o kontakt z Elpiano. 

Zapraszam!

Posted on November 14, 2012 and filed under Koncerty Elpiano.

Nagrania na pianinach Elpiano - konkurs rozpoczęty :)

Serdecznie dziękuję za przesłane nagrania na konkurs Elpiano. Jest mi niezmiernie miło ogłosić rozpoczęcie konkursu, a wszystkich Państwa zaprosić do głosowania na jedno z poniższych nagrań :)

Głosować można do 1 kwietnia 2012r. włącznie, w dniu 2 kwietnia ogłosimy wyniki.

Osoba, która zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma 2 bilety do Filharmonii na wybrany przez siebie koncert.

Zapraszam do słuchania  oraz głosowania!

UWAGA: 1 osoba może głosować tylko 1 raz w ciągu trwania całego konkursu! Dziękuję!

Daniel Hołowski-Preludium c-moll, F. Chopin:

Filip Jewdoszuk-utwór nieznany:

Filip Parysek-"Kontredans", kompozytor: M. Lubarski:

Krzysztof Stępień-walc cis-moll, F. Chopin:

 Sławomir Urban-Comptine d'un autre été:

Posted on March 24, 2012 and filed under Koncerty Elpiano.

Koncert Elpiano i Szkoły Muzycznej Arte

Zapraszam serdecznie do obejrzenia nagrań z Koncertu Elpiano oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia "Arte". Koncert odbył się 26 listopada 2011r. w kinie Luna. Mieliśmy przyjemność wysłuchać aż 13 wykonawców, którzy zagrali po 1 lub 2 utwory. Ich wspaniałe wystąpienia zaprezentowane są poniżej.

W ramach konkursu na najlepsze wykonanie osoba, która dostanie najwięcej Państwa głosów, otrzyma w nagrodę bilety do Filharmonii dla dwóch osób.

Serdecznie dziękuję wszystkim Występującym - dzięki Państwu był to piękny i niezapomniany koncert.

Zapraszam do głosowania! Wyniki ogłosimy w poniedziałek, 12 grudnia 2011 roku, głosować można do 11 grudnia.

 
Posted on December 5, 2011 and filed under Koncerty Elpiano.

Koncert Elpiano 26 listopada godz. 10 - zapraszam!

W sobotę, 26 listopada 2011r. o godzinie 10 w kinie Luna, sala A, odbędzie się koncert Elpiano i Szkoły Muzycznej ARTE.

Podczas koncertu wystąpią klienci Elpiano oraz uczniowie zaprzyjaźnionej szkoły muzycznej Arte - Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia "ARTE". Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia ARTE istnieje od września 2010 roku, mieści się na warszawskim Ursynowie przy ulicy Hirszfelda 11. Mimo krótkiego stażu, Szkoła może pochwalić się wieloma osiągnięciami, m.in. nagraniem płyty dla wydawnictwa Nowa Era, wyróżnieniem w konkursie piosenek o Warszawie, a ostatnio udziałem w koncercie transmitowanym przez TVP 1 z okazji XI dni papieskich. A największym osiągnięciem jest fakt, że dzieci ze Szkoły Muzycznej ARTE grają coraz lepiej i sprawia im to przyjemność :)

Każdy z występujących zagra 1 lub 2 utwory - klasyczne lub kolędy.

Wystąpienia będą nagrywane i umieszczone na blogu Elpiano. Następnie w głosowaniu internetowym będzie też można wybrać najlepszego wykonawcę. Nagrodą będą bilety do Filharmonii.

Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcieliby posłuchać pięknych wykonań muzyków o różnym stopniu zaawansowania gry. Chętnych proszę o email lub telefon, bym mogła przekazać bezpłatne bilety. W przypadku zakupu biletu w dniu koncertu cena wstępu to 15zł.

Koncert rozpocznie się 26 listopada o godz. 10 w kinie Luna, sala A, w Warszawie, ul. Marszałkowska 28.

Serdecznie zapraszam!

Posted on November 18, 2011 and filed under Koncerty Elpiano.

Wyniki świątecznego konkursu Elpiano

Mam przyjemność ogłosić wyniki konkursu na najpiękniejsze wykonanie podczas świątecznego koncertu Elpiano, który odbył się 11 grudnia 2010r. W konkursie wzięło udział aż 7 wykonawców, stąd niełatwo było zdobyć pierwsze miejsce. Sam udział w konkursie to bardzo duże osiągnięcie, czego wszystkim Występującym serdecznie gratuluję! Nagrania z koncertu dostępne są na blogu Elpiano.

Najwięcej głosów w głosowaniu internetowym zdobył Janek Porzycki, który wykonał Menuet nr 3 J. S. Bacha oraz utwór Plaisir d'Amour G. Martini. Janek otrzymuje 2 bilety do Filharmonii. Serdecznie gratuluję!

Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim Występującym:

 • Filipowi Jewdoszukowi, który doskonale poradził sobie z wystąpieniem publicznym zaledwie po kilku miesiącach nauki gry,
 • Ani Koncewicz, która pięknie zagrała utwór jeszcze kilka miesięcy temu wydający się Jej zbyt trudny do nauczenia,
 • Wiktorii Kowalczyk, która nastrojowo wykonanymi kolędami wprowadziła nas w pogodną, świąteczną atmosferę
 • Jankowi Porzyckiemu, zwycięzcy konkursu, który świetnie poradził sobie z różnorodnymi utworami
 • Darii Skoniecznej, która bardzo melodyjnie i śpiewnie wykonała z pamięci dwa rozbudowane utwory 
 • Kasi i Beatce Witkowskim, za doskonale dopracowany, zgrany duet, którym udowodniły swój talent muzyczny i radość, jaką daje im wspólne muzykowanie
 • Bartoszowi Chlebickiemu, który trudne utwory wykonał z dużym zaangażowaniem i bardzo ciekawą własną interpretacją

Każdy z Występujących zdobył silne poparcie słuchaczy i zyskał wiele głosów.

Serdecznie dziękuję za piękną grę i gratuluję!

Posted on December 18, 2010 and filed under Koncerty Elpiano.

Konkurs Elpiano

Zapraszam do obejrzenia występów ze świątecznego koncertu Elpiano, który odbył się 11 grudnia 2010r. Występujący wykonali 1 lub 2 utwory, ich wspaniałe wystąpienia zaprezentowane są poniżej. W ramach konkursu na najlepsze wykonanie osoba, która dostanie najwięcej Państwa głosów, otrzyma w nagrodę bilety do Filharmonii dla dwóch osób.

Serdecznie dziękuję wszystkim Występującym - dzięki Państwu był to piękny i niezapomniany koncert.

Zapraszam do głosowania! Wyniki ogłosimy w sobotę, 18 grudnia 2010 roku, głosować można do 17 grudnia.

Posted on December 13, 2010 and filed under Koncerty Elpiano.

Audycja muzyczna Elpiano

Jest mi bardzo miło zaprosić Państwa na audycję muzyczną Elpiano, która odbędzie się 4 września 2010r. o godz. 12 w Centrum Ekoja, ul. Bohdanowicza 5 w Warszawie.

Podczas koncertu wystąpią Klienci jak i inni znajomi Elpiano, m.in. pianistka Katarzyna Łabuś. Zachęcam wszystkich Klientów Elpiano do wystąpienia podczas audycji - wystarczy email lub telefon, by ustalić szczegóły.

Wszystkich Państwa serdecznie zapraszam do wysłuchania koncertu, wstęp bezpłatny. Do zobaczenia!

Posted on July 17, 2010 and filed under Koncerty Elpiano.

Katarzyna Łabuś na pianinach Elpiano: porównanie modeli

W nagraniu tym można posłuchać wszystkich modeli pianin cyfrowych Elpiano i porównać ich brzmienie. 

Wykonywane utwory to:

 • Sergei Rachmaninov - Moment Musicaux e-moll op. 16 nr 4
 • F. Chopin - fragmenty Scherza b moll
 • F. Chopin - Mazurek D-dur op. 33 nr 2
 • F. Chopin - Mazurek g-moll, op. 24 nr 1
 • F. Chopin - Mazurek a-moll op. 68 nr 2

Nagrania wykonane na następujących modelach Elpiano:

 • Elpiano DPS-1000
 • Elpiano DPS-1200: możliwość regulacji klawiatury w 9 poziomach, polifonia 128, od roku 2014 zastąpiony modelem DPS-9H.
 • Elpiano DPR-2200: bardzo bogata specyfikacja, 80 rytmów i 1000 utworów demo, od roku 2014 zastąpiony modelem DPR-2200H.
Posted on July 15, 2010 and filed under Koncerty Elpiano.