Pianina cyfrowe Elpiano - które wybrać?

Czym różnią się od siebie poszczególne modele Elpiano?

Na które opcje i specyfikacje warto zwrócić uwagę? 

Aktualizacja informacji o modelach: luty 2015: 

Elpiano DPR-2000 (który zastąpił model DPS-1000):

Jest to pianino dla kogoś, kto lubi: 

  • aranżacje z wykorzystaniem akompaniamentu
  • korzystać z różnych rytmów
  • planuje nagrywać w formacie mp3

a równocześnie nie kupuje pianina cyfrowego z myślą by to była idealna imitacja pianina akustycznego.

DPR-2000 to bardzo dobre pianino cyfrowe, pod względem klawiatury przypomina Yamahę Arius YDP-162, a równocześnie oferuje bogatsze brzmienie (mocniejsze głośniki) i znacznie więcej opcji dodatkowych. Zdecydowanym plusem modelu DPR-2000 jest to, ze pianino to oferuje dodatkowe opcje akompaniamentu i rytmów, których nie ma wielu konkurentów w tej cenie, nie ma ich też model Elpiano DPS-9H.

Elpiano DPS-9H (który zastąpił model DPS-1200):

Model DPS-9H jest to idealne pianino dla pianistów. Jeżeli ktoś szuka naprawdę idealnego pianina akustycznego, którego np. nie może mieć w domu, czy to ze względu na cenę czy na ciężar, pianino cyfrowe DPS-9H to jest idealny zamiennik, z uwagi na wspaniałą klawiaturę: ważoną, młoteczkową, oczywiście pełną i dynamiczną, jak też bardzo piękne brzmienia fortepianu z możliwością regulacji twardości klawiatury w dziewięciu poziomach. Już spotkałam się z wieloma opiniami pianistów, organistów, którzy byli zachwyceni brzmieniem DPS-9H. Stąd jeżeli ktoś uczy się w szkole muzycznej, albo planuje zacząć naukę w szkole muzycznej i chce grac na pianinie, tak jak się gra na pianie akustycznym, to model DPS-9H będzie świetnym wyborem.

Elpiano DPR-2200H (który zastąpił model DPR-2200):

Model DPR-2200H to pianino cyfrowe, które oferuję dla najbardziej wymagających klientów. Jest to model, który zawiera w sobie wszystkie możliwe plusy zarówno pianina cyfrowego DPS-9H jak i pianina DPR-2000, ponieważ ma idealną pracę klawiatury (klawiatura: ważona, dynamiczna młoteczkowa) oraz brzmienie, a równocześnie w tym modelu są liczne dodatkowe opcje, których nie posiada większość pianin w tym przedziale cenowym. Jest tutaj zarówno akompaniament, możliwość nagrywania, 2 wyjścia na słuchawki, wyjście USB, na kartę SD, rejestracja ustawień, rytmy i wiele innych. Nawet jest możliwość przypisania wybranych przez siebie funkcji do pedałów, co już rzadko jest standardem w pianinach cyfrowych. Stąd jestem pewna, że DPR-2200H to model dla najbardziej wymagających klientów, którzy będą z tego wyboru bardzo zadowoleni.

Poniżej przedstawione jest porównanie modeli wcześniejszych (DPR-2000, DPS-1200 oraz DPR-2200):

By usłyszeć i porównać brzmienie wszystkich modeli Elpiano, kliknij tutaj. Zapraszam!

Posted on July 20, 2010 and filed under Porównanie pianin-testy.